Samsung EHS Mono R290 16,0 kW, 220 - 240 V

Značka: Samsung

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo typu monoblok o výkonu 16,0 kW s chladivem R290 (propan). Teplota výstupní vody je až 75 °C a topí až do -25 °C. Konstrukce, kvalitní materiály a 4-stupňový tichý provoz umožňují velmi tichý chod venkovní jednotky.

Dostupnost Skladem
Kód: AE160CXYDEK
303 368 Kč 227 526 Kč 188 038 Kč bez DPH
Samsung EHS Mono R290 16,0 kW, 220 - 240 V
Značka: Samsung
EHS Mono HT
Tichý provoz A+++ Možnost dotací
303 368 Kč

Samsung EHS Mono 16,0 kW R290 (propan), 220 - 240 V, s řidící jednotkou a dotykovým kabelovým ovladačem

Monoblokové tepelné čerpadlo se skládá z venkovní jednotky a řídící jednotky. Jedná se o samostatné zařízení, ve kterém cirkuluje chladivou pouze ve venkovní jednotce, tam ohřívá vodu, která pokračuje potrubím dál do objektu. V domě potom instalujeme řídící jednotku se senzorem průtoku a oběhovým čerpadlem. Dále dle potřeby zákazníka lze namontovat třícestný ventil, který umožňuje vytápět jak topnou vodu, tak i teplou užitkovou vodu (TUV). Vysokoteplotní tepelné čerpadlo s nízkou hlučností EHS Mono R290 je ideálním řešením při inovaci obytných prostor. Spojuje pokročilé funkce a nové technologie k dosažení vysokých teplot vody a nízké hladiny hluku. Stylově navržené tepelné čerpadlo je navíc schopno poskytovat optimální topný výkon i ve velmi chladném počasí.

Vysoký výkon a spolehlivost: Teplota výstupní vody je až 75°C při čemž toto tepelné čerpadlo zvládne topit i při -25 °C. Lze k tomuto tepelnému čerpadlu namontovat záložní zdroj (el. patrona) o výkonu 4,0 kW nebo 6,0 kW (volitelné).
Velmi tichý provoz: Díky zavádění nových technologií pro redukci hluku jsou tepelná čerpadla Samsung EHS HT Quiet velmi tichá a při splnění optimálních podmínek a využití 4 krokového tichého režimu, dokáže toto tepelné čerpadlo pracovat při hluičnosti venkovní jednotky pouhých 35 dB(A).
Snadné ovládání: Tepelné čerpadlo je ovládáné pomocí nového, dotykového ovladače, který je nainstalovaný uvnitř budovy. Ovladač disponuje velkým množstvím jazykových verzí a též lze do něj nahrát čeština. Díky velkým a srozumitelným ikonám je ovládání snadné a velmi intuitivní.
2-zónový provoz: Tepelné čerpadlo lze nastavit na 2-zónové vytápění, což nám umožňuje vytápět podlahové topení a radiátory zároveň s rozdílnými teplotami vody.
Možnost připojení: Toto tepelné čerpadlo můžeme ovladát pomocí chytrého telefonu díky WiFi kitu (volitelné) nebo napojit jej na chytrou domácnost díky MODBUS modulu.

Teplá vodateplá voda náhrada za kotle

Samsung EHS Mono R290 kombinuje pokročilé funkce a chladivo R290 pro dosažení teploty teplé vody až 75 °C, což je oproti běžným tepelným čerpadlům, které pracují v rozmězí 55-60 °C, velký rozdíl. Právě proto je toto tepelné čerpadlo ideální volbou i pro starší budovy, kde je kladen větší důraz na teplotu výstupní vody. Může se tak stát vhodnou náhradou plynových kotlů nebo kotlů na tuhá paliva.

Tichý provoz

Tepelné čerpadlo Samsung EHS Mono R290, které je vybaveno inovativními technologiemi ke snížení hluku, dokáže pracovat díky 4krokovému tichému režimu při hladinách hluku pouhých 35 dB(A) - toto je hodnota naměřená při chodu tepelného čerpadla v optimálních podmínkách a nastevní tak, aby dosáhlo této nízké hodnoty měřené 3 metry od venkovní jednotky. Venkovní jednotka tepelného čerpadla je vybavena dvouvrstvým systémem zvukové izolace s patentovaným designem Groove Grid Felt, který účinně blokuje a pohlcuje hluk produkovaný kompresorem a vibracemi. K tomu také přispívá upravený ventilátor, jehož lamely jsou stupňovaně vroubkované, což aktivně redukuje hluk vytvořený ventilátorem. Dalším prvkem, který pomáhá tichému chodu jsou odpružené siletbloky kompresoru, které tlumí vibrace.
lamely1lamely2nožičky

Zvětšený tepelný výměník a nový kompresor

Venkovní jednotky Samsung EHS Mono R290 mají zvětšený tepelný výměník, což přináší možnost efektivně přenášet více tepla naráz. Dalším důvodem je lepší stlačování chladiva díky využití nového scrollového kompresoru, který stlačuje chladivo pod vyšším tlakem, takže pracuje i při nízkých teplotách. K tomu, aby kompresor zvládal takto vysoké tlaky, je vyhotoven z kvalitních materiálů, používá více oleje pro zajištění dostatečného maziva pro bezpečný chod.
kompresor

Specifikace:

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: